Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Płytki łazienkowe – jakie najlepiej wybrać do łazienki

Wybór najlepszych płytek łazienkowych nie jest wcale taką łatwą sprawą. Wiele osób kupując mozaiki gresowe czy któregoś z naszych producentów w pierwszej kolejności swoją uwagę zwraca na kolor i wzór. Rzecz jasna jest to jak najbardziej naturalne, bo przecież łazienkę się urządza na wiele lat, i ułożone tam płytki łazienkowe powinny się podobać właścicielowi. Ale podczas zakupu należy także zwrócić uwagę na parę ważnych parametrów, o których wiele osób zapomina.

Aktualnie wybór łazienkowych płytek naprawdę jest ogromny. Oprócz typowych rozmiarów klienci coraz częściej kupują płytki znacznie większe, które prezentują się naprawdę nowocześnie. Świetnie sprawdzają się one w łazienkach o dużej powierzchni, do mniejszych korzystniej jednak będzie zostać przy mniejszym wymiarze. Ale moda idzie też w przeciwnym kierunku, niezwykle ciekawym przykładem tego są mozaiki gresowe.

Wkomponowane w odpowiedni sposób w projekt łazienki naprawdę niesamowicie się prezentują, choć trzeba sporo pracy trzeba włożyć w ich układanie. Przy płytkach podłogowych niezwykle ważnym parametrem jest stopień antypoślizgowości, bo bezpośrednio wpływa to na bezpieczeństwo przy użytkowaniu. Warto się również przyjrzeć odporności na uszkodzenia, szczególnie jeśli płytki będą kładzione w intensywnie użytkowanych pomieszczeniach. Wspominane parametry większego znaczenia nie mają gdy będzie kupowana glazura na ścianę, ale bez względu na miejsce kładzenia nasiąkliwość płytek nie powinna być większa niż 3 procent.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podobne publikacje