Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Sofa z funkcją spania – jakie ma zalety?

Podczas urządzania mieszkania, stajemy często przed pytaniem – jaka sofa do salonu: rozkładana z funkcją spania czy nie. Na rynku dostępnych jest aktualnie wiele różnych modeli i wariantów tego mebla wypoczynkowego. Aby wybrać najlepszą opcję, warto przeanalizować możliwości metrażu oraz potrzeby i oczekiwania mieszkańców.

Sofy rozkładane to znakomity pomysł, gdy nie dysponujemy zbyt dużą liczbą pokoi, przez co salon niekiedy musi pełnić funkcję pokoju gościnnego lub sypialni. Taki mebel różni się od łóżka przede wszystkim miejscem, jakie zajmuje podczas dnia (z ewidentną przewagą zalet na korzyść sofy). Ale wadą takiego rozwiązania jest konieczność codziennego składania i rozkładania mebla, podczas gdy łóżko wystarczy przykryć narzutą.

Sofa z funkcją spania jest meblem wielofunkcyjnym. W ciągu dnia znakomicie sprawdza się podczas relaksu z ulubioną książką, seansu z najbardziej ekscytującym serialem czy służy miejscem podczas spotkania towarzyskiego. Za to nocą staje się komfortowym miejscem do spania.

Sofa rozkładać się powinna przy użyciu niewielkiej siły, nie zajmuje dużo miejsca, przez co doskonale sprawdza się w kawalerkach lub niedużych mieszkaniach. Dodatkową zaletą sofy jest niewątpliwie skrzynia – komora na pościel, w której przechowywać można różności. Komorę tę za dnia można schować, aby nie przeszkadzała.

Sofy rozkładane najlepiej nadawać się będą do mieszkań, gdzie najważniejsze jest optymalne zagospodarowanie każdego metra kwadratowego. Niewielkie pomieszczenia wymagają bowiem przemyślanej i uniwersalnej aranżacji. Taka sofa spełni swoje funkcje nie pomniejszając przestrzeni.

Z każdego pomieszczenia, w którym zostanie postawiona może stworzyć pokój gościnny, dając komfortowe miejsce noclegowe. Natomiast postawiona w niewielkiej sypialni pozwoli na umeblowanie jej dodatkowo biurkiem, garderobą czy szafkami nocnymi. Dodatkowo pościel, zamiast zajmować miejsce w szafie, może być ukryta w komorze sofy i ukryta przed widokiem.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podobne publikacje