Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Najważniejsze zasady profesjonalnego montażu paneli podłogowych

Kiedy zdecydujemy się sami montować panele powinniśmy pamiętać o paru bardzo ważnych zasadach. Po pierwsze już w trakcie pomiarów należy uwzględnić szczeliny dylatacyjne przy jakiejkolwiek ścianie. Panele podłogowe są typem powierzchni wypływającej, co świadczy, iż nie przytwierdzamy jej do podłoża klejem czy też śrubami – znacznie więcej na panele najchętniej kupowane sklep. Jeśli będziemy przestrzegać tych dwóch zaleceń nie musimy się bać wybrzuszeń lub też pęknięć.

Montaż powinien być również realizowany prostopadle do okien. Ustrzeże nas to przed rzucającymi się w oczy cieniami na scalaniach. Faworyzujemy dwa rodzaje łączeń. Pierwsze z nich jest zdecydowanie prostsze oraz polega na posmarowaniu odpowiedniego frezu klejem i złożeniu go z następnym elementem podłogi. Łączenie to jest jednak wybitnie niekomfortowe gdyż w czasie zniszczenia jednego z szczegółów niemalże nie możliwe jest rozebranie podłogi bez uszkodzeń.

Następnym typem łączenia są tak zwane zatrzaski. Panele z łączeniem zatrzaskowym jesteśmy w stanie wielokrotnie rozbierać oraz składać. Jest to niesłychanie przydatne przy wymianie któregoś z szczegółów. W jaki sposób przygotować się do montażu paneli? Gdy już zakupimy wymarzone panele nadchodzi czas na zgodny montaż. Zanim zabierzemy się za tą pracę, należy zatroszczyć się o obecność paru podstawowych narzędzi.

Jeśli nie wykonujemy zanadto często nawet drobnych remontów ma okazję się okazać, że będziemy musieli kupić takie instrumenty, jak pasy uciskowe czy poziomica wodna. Jeszcze nim wyjdziemy z sklepu zatroszczmy się także o zakup właściwego nośnika pod nasze panele, przeważnie jest to gąbka bądź też folia. Gdy już wyniesiemy z pomieszczenia w jaki będziemy układać panele podłogowe wszelkie meble i wyposażenia, jesteśmy w stanie zabrać się do pracy.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podobne publikacje