Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Podstawowe rodzaje betonu używanego w przemyśle budowlanym

Niejednej osobie będzie się wydawało, że wylanie betonu to łatwa i szybka rzecz podczas budowy domu. Jednak w rzeczywistości to takie proste nie jest, ponieważ beton występuje w wielu typach, i wybranie właściwego jest bardzo ważny dla późniejszego użytkowania budynku. W pierwszej kolejności należy mieć świadomość, że poszczególne mieszanki betonowe dysponują różną wytrzymałością, i nie można sobie pozwolić na to, żeby zastosować gorszą niż przewiduje to projekt. Betony można dzielić według wielu kryteriów, jedno z nich to tak zwany ciężar objętościowy.

Opierając się na tym podziale można wyróżnić beton ciężki, zwykły i lekki. Lekkie betony wytwarza się z materiałów o mniejszej gęstości, typu beton komórkowy czy też odpowiednie kruszywa, a jego ogólny ciężar nie powinien przekroczyć 2000 kg/m3. Betony które ważą od tej liczby do mniej więcej 2600 kg/m3 nazywane są zwykłymi betonami. Obecnie to jest wykorzystywany najczęściej rodzaj betonu, używany powszechnie do tworzenia fundamentów, stropów oraz wielu innych elementów konstrukcyjnych.

Ze względu na swoje właściwości nie nie powinno się go wylewać w zimie, ponieważ przy niskich temperaturach ulegnie rozwarstwieniu czy pęknięciu. Do jego produkcji najczęściej stosuje się kruszywa naturalne, typu piaski, żwiry czy kamień bazaltowy. Betony ciężkie są rzadko używane w normalnych zastosowaniach, stosuje się je na przykład jako osłony przed promieniami jonizującymi. Głównymi składnikami wszystkich betonów są woda, kruszywa oraz cement, a w wielu odmianach stosuje się także odpowiednie dodatki, które poprawiają plastyczność, wytrzymałość i kilka innych parametrów.

Wszystkie te składniki należy dokładnie wymieszać w celu otrzymania jednolitej mieszaniny, jaka następnie jest wylewana w dane miejsce. Podczas przygotowywania betonu bardzo ważne jest to, aby uzyskać właściwą konsystencję, która pozwoli na wylewanie, a jednocześnie zapewni niezbędne parametry. Jeśli ktoś będzie chciał się czegoś więcej dowiedzieć na ten temat, to w wyszukiwarce może wpisać hasło wylewka betonowa szybkoschnąca i przeglądnąć otrzymane wyniki.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podobne publikacje