Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Na jakie rzeczy należy zwrócić uwagę odbierając mieszkanie od dewelopera

Odebranie zestawu kluczy do swojego wymarzonego domu czy mieszkania dla wielu właścicieli jest dużym wydarzeniem. Tak dużym, że przy odbiorze mogą oni nie zwrócić uwagi na wiele mniejszych i większych niedoróbek, jakie przeważnie się pojawią. A to zakończyć się może sytuacją, że jeśli okryte rzeczy będą zgłaszane do poprawienia w późniejszym terminie, to deweloper na przykład może się starać wszystko przeciągać, albo też po prostu się będzie migał od przeprowadzenia napraw.

Dlatego najlepszą opcją będzie sprawdzenie wszystkiego dokładnie przed podpisaniem protokołu odbioru, co pozwoli potem uniknąć wielu nieporozumień i sporów. Istnieje tylko jeden problem w tym wszystkim, to znaczy taki, że wiele osób nie ma odpowiedniego doświadczenia i wiedzy, aby wyłapać wszystkie takie rzeczy.

Z tego też powodu w tego typu sytuacjach bardzo dobre wyjście to odbiór domu od dewelopera poznań przeprowadzony przez jakiegoś specjalistę, który po prostu będzie się znał na tym. Taka osoba nie tylko powinna posiadać doświadczenie budowlane i techniczne, ale też wiedzieć, na które rzeczy zwrócić uwagę. Również jeśli chodzi o dokumenty, bo przykładowo wszystkie oddawane obecnie do użytku budynki posiadać powinny świadectwo energetyczne poznań, i to akurat też należy sprawdzić dokładnie. Czas na taką inspekcję z reguły nie powinien wynosić więcej niż godzinę czy dwie, a po niej zostanie przygotowany dokładny raport. Zgodnie z obowiązującymi przepisami po stronie dewelopera leżeć będzie wyjaśnienie tych usterek w terminie do 30 dni.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podobne publikacje