Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Czy wieloletnie budynki muszą posiadać świadectwo energetyczne

Właścicielom nieruchomości pewien czas temu doszły nowe obowiązki, związane z potrzebą posiadania energetycznego świadectwa. Takie świadectwa są obecnie wymagane dla wszystkich obiektów, jakie zostały wybudowane po roku 2009. Wszystkie nowe inwestycje muszą ten certyfikat mieć, wymagane jest to bowiem obowiązującymi przepisami. W przypadku starszych budynków ten obowiązek będzie dotyczył jedynie przy sprzedaży czy wynajmie. Jeśli ktoś go nie dopełni, to jest narażony na grzywnę, jaka wynieść może nawet 5 tysięcy złotych.

Lecz niewykluczone, że za jakiś czas wszystkie budynki będą musiały zostać zweryfikowane pod względami energetycznymi, przepisy idą bowiem wyraźnie w takim kierunku. Ze względu na wysokość ewentualnej grzywny nie opłaca się takiego certyfikatu nie zrobić, ponieważ ceny nie są jakieś przesadnie wysokie. Sporo zależą one od wielkości budynku i jego technicznego stanu, ale też położenia. Za niewielkie mieszkanie trzeba zapłacić mniej więcej trzysta złotych, lecz w przypadku dużych wielorodzinnych obiektów ostateczna kwota może się skończyć nawet na kilku tysiącach. Do zrobienia takiego świadectwa trzeba zatrudnić osobę, jaka będzie posiadała odpowiednie zezwolenia na to.

Osoby takie muszą też dysponować rzetelnym doświadczeniem i wiedzą, żeby robione przez nie ekspertyzy były wiarygodne. Można ich szukać na różne sposoby, jednym z nich jest wpisanie w wyszukiwarce hasła Certyfikat energetyczny do sprzedaży mieszkania, a następnie przeglądnięcie stron, jakie zostały zwrócone.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podobne publikacje