Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

W jaki sposób można wykonać energetyczne świadectwo budynku

Temat świadectw energetycznych pojawił się już sporo lat temu. Pierwsze regulacje prawne, które zaczęły kiedyś obowiązywać, nałożyła obowiązek dysponowania takim dokumentem przede wszystkim właścicielom nowo postawionych budynków. Ale w roku 2023 nastąpiła duża zmiana przepisów, i obecnie ten obowiązek został znacznie rozszerzony. Aktualnie jeśli budynek postawiony został wcześniej niż w 2009 roku, a właściciel będzie chciał go wynająć czy sprzedać, to wtedy postarać się będzie musiał o wykonanie takiego świadectwa. To, o czym niektóre osoby zapominają, to fakt, że obowiązek obejmuje także starsze budynki, które zmodernizowano. Taka modernizacja może na przykład obejmować wymianę okien czy zrobienie kompleksowego ocieplenia, i zgodnie z przepisami postarać się będzie wtedy trzeba o nowy dokument. Szczęśliwie nie ma z tym obecnie żadnego problemu, a świadectwo energetyczne domu zależnie od rozmiaru budynku kosztuje przeciętnie do kilkuset złotych.

Na naszym rynku funkcjonuje wiele niezależnych specjalistów i firm, które pomagają w zrobieniu certyfikatu. Istotne jest, żeby zweryfikować czy uprawnienia faktycznie są, ponieważ dokumenty wykonane przez osobę nie posiadającą ich nic nie będzie warty, a poza tym można się narazić na poważne kary finansowe. W skrajnej sytuacji może to nawet być kilka tysięcy złotych, co jest znacznie więcej niż cena takiej usługi. W niejednym przypadku nie będzie trzeba nawet pokazywać budynku, wystarczy przesłać wszystkie informacje oraz fotografie, i po niedługim czasie wszystko zostanie wykonane.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podobne publikacje