Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Świadectwo energetyczne – czym jest i kto je musi posiadać

Na początku 2023 roku zrobiło się małe zamieszanie wśród posiadaczy domów i mieszkań, związane z wprowadzaniem energetycznych świadectw. Takie świadectwa obowiązywały już wprawdzie od jakiegoś czasu, ale wyłącznie dotyczyły posiadaczy obiektów stawianych po 2009 roku. Obecnie nowe przepisy naniosły ten obowiązek na wszystkie budynki, lecz póki co jedynie w takim przypadku, gdy one będą sprzedawane albo wynajmowane.

Dlatego też nie ma co od razu szukać w pośpiechu kogoś kto zrobi takie świadectwo, bo będzie ono potrzebne jedynie w wymienionych wyżej przypadkach. Co rzecz jasna nie oznacza, że przepisy nie zmienią się za jakiś czas, i jednak wszyscy będą musieli je wykonać. Obecnie nie ma z tym żadnych problemów, ponieważ na naszym rynku jest wielu specjalistów, którzy świetnie się na tym znają.

Łatwo ich można wyszukać przykładowo w internecie, po podaniu w wyszukiwarce hasła świadectwa energetyczne Wrocław i przeglądnięciu zwróconych wyników. Jeśli będzie chodziło o ceny, to nie są one wysokie, z reguły w kwocie pięciuset złotych powinno się taki dokument wykonać. Sporo będzie zależało od wielkości danej nieruchomości oraz tego, w jakim miejscu ona leży. Samo świadectwo ma na celu dać informację, jak duże będzie zapotrzebowanie konkretnego obiektu na energię, niezbędną do chłodzenia, grzania, wentylacji czy ogrzewania wody. Z reguły w tego typu dokumencie umieszcza się też zalecenia wiążące się z możliwościami poprawienia niektórych elementów, co ograniczy koszty związane ze zużyciem energii.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podobne publikacje