Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Odstraszacze elektroniczne – skuteczna metoda na pozbycie się kun

W domach wielu osób często mogą się pojawić jacyś nieproszeni goście. Niektórzy są naprawdę nieprzyjemni, i mogą spowodować dużo różnych szkód. jeden z najczęściej spotykanych to właśnie kuna domowa, jaka lubi budować swoje gniazda na poddaszach albo strychach. Wielu osobom będzie się ona kojarzyła z sympatycznym, miłym zwierzątkiem. Tymczasem jest to przebiegły i sprytny drapieżnik, którego obecność naraża właściciela budynku na szereg szkód.

Kuna na strychu mocno zniszczyć na przykład może izolację czy ocieplenie, a naprawienie tego niejednokrotnie wiąże się z wysokimi kosztami i potrzebą przeprowadzania skomplikowanych prac. Na działanie kun często też narzekają kierowcy, bowiem często przegryzają one przewody w samochodach. Dlatego też jeżeli ktoś dostrzeże obecność tych zwierząt, to powinien zająć się ich skutecznym odstraszaniem.

Sposobów i pomysłów na to, aby kuna na strychu nie sprawiała problemów jest wiele, ale zdecydowana ich większość nie zdaje jednak egzaminu. To przykładowo dotyczy hałasowania czy sypania jakimiś pachnącymi substancjami, kuny niezwykle szybko się do tego przyzwyczajają. Jako naprawdę skuteczny sposób polecić jednak można elektroniczny odstraszacz kun. Składa się on z cienkich kabli, jakie dokładnie się rozciąga dookoła budynku. Przez te przewody puszczany jest prąd o niewielkim natężeniu, jaki nie spowoduje żadnej krzywdy u zwierząt. Będzie on jednak na tyle nieprzyjemny, że po kilku próbach wejścia do środka kuny z reguły sobie dają spokój i szukają innego miejsca.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podobne publikacje