Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Lamele ścienne – świetny pomysł do dekoracji wnętrza mieszkania

Przestronność łączy nam się z jasnymi pomieszczeniami i wielkimi oknami. Takie cechy ma styl dzisiejszy, a mianowicie przestronność i brak przepychu, niepomocnych mebli i zdobień. W stylu nowoczesnym z reguły aranżują swoje mieszkania młodzi ludzie, którzy weszli w posiadanie swojego pierwszego, własnego domu, czy mieszkania. W jaki sposób wcześniej dostrzegliśmy to przestronność znamionuje ten nowomodny klimat wnętrza domu.

Salon, który jest centrum należącej do nas posiadłości, coraz częściej jest aranżowany jako jedna całość razem z kuchnią i jadalnią. Taka przestronność zezwoli na możliwość większego spożytkowania danej przestrzeni. Nie każdy ma w domu kolosalne pomieszczenie na salon, jednak każdy może stworzyć taki efekt. Istnieją pewne sposoby na optyczne powiększenie pokoju. Będą to jasne oraz zimne kolory ścian, np. niebieski, biały, szary inne w zależności od odcieni danego koloru.

Optycznie powiększony rezultat prócz kolorów ścian mogą dać również połyskliwe materiały. Interesującą opcją są także lamele ścienne – lamele producent. Kanapa w jasnym kolorze z dodatkami innego odcienia poduszek, wykonane z błyszczącego materiału pozwolą na zachowanie przestronności w salonie. Innym sposobem oraz pewnie najprostszym jest ustawienie jak najmniejszej ilości mebli, przy jak najprostszym ich wykonaniu. Meble powinny mieć prosty i funkcjonalny kształt, bez zbędnych zdobień, ewentualnie z wstawkami metalu bądź też szkła.

Aby zdobyć przestronny efekt w salonie należy również unikać wszystkich dekoracyjnych elementów, jakie jedynie zagraca pomieszczenie. Jeśli chodzi o okna, długie zasłony oraz firany automatycznie pomniejszą nasze pomieszczenie, wskutek tego w małych salonach, wymagane są wyłącznie żaluzje lub rolety.

Jedynym detalem dekoracyjnym mogą być oryginalne o atrakcyjnych kontrastujących kolorach, doniczki z kwiatkami. Jasna podłoga także optycznie powiększy salon, niemniej jednak jeżeli nie czujemy się dobrze w samych jasnych odcieniach, akcesoria takie jak dywan, poduszki, kamień na ścianie, czy inne mogą być ciemne jednakże w zimnej tonacji, dając efekt powiększenia.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podobne publikacje