Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Króćce pomiarowe – gdzie się ich używa

Odpowiednie projektowanie przemysłowych instalacji będzie wymagało tego, żeby dostępna w nich była możliwość kontroli parametrów pracy. Ma to bardzo duże znaczenie, gdyż przekroczenie jakiś parametrów może spowodować dość poważne zagrożenie dla pracowników czy otoczenia. Powszechnie w instalacjach tego typu montuje się więc różnego układy czujników. Do wykorzystywanych najczęściej należą manometry, ciśnieniomierze i przepływomierze, ale jest ich dużo więcej.

Poza tym w pewnych przypadkach niezbędne może być przeprowadzenie wzrokowej inspekcji lub przy pomocy sond, i również trzeba zapewnić możliwość dostępu do tego typu miejsc. Ze względów projektowych czujniki takie są najczęściej są instalowane w dedykowanych elementach, znanych jako króćce. Króćce pomiarowe przykręca się lub przyspawuje do rury, a następnie wkłada się do środka czujnik.

Średnicę wewnętrzną dopasować należy w taki sposób, żeby nie było dużego problemu z zamontowanie czujnika, często jest wykorzystywane jest do tego połączenie gwintowe. Ze względu na dużą różnorodność zastosowania każdy króciec pomiarowy wyglądać może inaczej, czyli mieć inne rozmiary, długość czy średnicę, a także przeznaczony być do innych substancji. Takie elementy dostępne są na rynku w dużej ilości standardowych wymiarów, lecz jeżeli zajdzie taka potrzeba, to rzecz jasna można wykonać je na zamówienie. Wystarczy jedynie zrobić specyfikację techniczną, a króćce producent wykona wszystko dokładnie tak, jak będzie oczekiwane.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podobne publikacje