Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jakie zalety i wady posiadają nowoczesne płyty stropowe

Współczesna branża budowlana sięga coraz częściej po nowoczesne metody, które ograniczają koszty i zwiększają tempo robót. Jedną z tego typu technologii, jakie od jakiegoś czasu cieszą się ogromną popularnością, są płyty stropowe kanałowe. Pierwsze zastosowania tego typu płyt to wielorodzinne budownictwo z połowy XX wieku, bo właśnie wtedy ta metoda zaczęła być stosowana w różnych projektach. Jednak przez wiele lat nie kojarzyła się ona zbyt dobrze, przez co niewiele inwestorów decydowało się na nią. Ale aktualnie dużo się zmieniło, bowiem płyty mają szereg ważnych zalet.

Po pierwsze są niezwykle szybkie i proste do instalacji, bo nie trzeba robić przy nich kłopotliwych szalunków czy też długo czekać na stwardnienie betonu. Jeżeli  prefabrykaty betonowe producent wykona wszystko zgodnie z wytycznymi, to praktycznie po montażu można zaczynać prace przy kolejnej kondygnacji. Dużym plusem jest również cena, bowiem po zsumowaniu wszystkiego okazuje się, że rozwiązanie tego typu będzie znacznie tańsze niż tradycyjny strop.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podobne publikacje