Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Instalacje odpylania jakie usprawniają dużo procesów produkcyjnych

Wdrożenie efektywnej technologii odpylania przez markę Nestro to następny dowód tego, że firma ta bardzo dobrze zna się na nowoczesnych rozwiązaniach jakie służą ochronie przyrody i dbaniu o kondycję zdrowotną pracowników w konkretnym miejscu. Prawidłowe odpylanie ma szczególne znaczenie w tych zakładach, gdzie używa się urządzeń stolarskich oraz w centrach obróbki. Pozwoli to zmniejszyć koszt eksploatacji maszyn zajmujących się obróbką drewna.

Innowacyjne instalacje odpylania, przystosowane do trybu pracy w konkretnym zakładzie zastępują niezautomatyzowane usuwanie odpadów powstających w wyniku produkcji. Nie ma mowy o tym, że jakiekolwiek odpady będą umieszczone w maszynie, wobec czego będzie ona funkcjonowała bardzo dobrze. Technologie firmy z takiego obszaru przeznaczone są dla małych, jak i dla średnich firm.

W małych zakładach mogą zostać wykorzystane: filtry workowe typu NASF, filtry stanowiskowe typu NFB a także filtry podciśnieniowe typu NE 160, 250 i 300. Filtry workowe w połączeniu z wentylatorem są urządzeniem odpylającym. Można je używać na hali produkcyjnej. Filtry stanowiskowe można podłączyć do jednej albo do dwóch maszyn. To świetne rozwiązanie dla firm, gdzie nie ma zbyt wiele urządzeń. Filtry podciśnieniowe wyposażone są w niedużych wymiarów wentylator ssący. Zwarta budowa i mobilność pozwalają na wykorzystanie w licznych miejscach pracy. Można do tego typu filtra podłączyć do 3 maszyn.

Dla średnich oraz dużych zakładów Nestro proponuje filtr podciśnieniowy typu ZWF 9/4, dostosowany do oddzielania pyłu albo wiór pochodzenia drzewnego od 5 do 100 000 m3/h. Tego typu urządzenie zbudowano z komór, a więc można je dowolnie rozbudować. Ma sporo zabezpieczeń technicznych, czyli nie trzeba się bać, że mogłoby wywoływać zagrożenie w miejscu pracy. Propozycja katalogowa bogatsza jest o instalacje zmniejszające ciśnienie, dedykowane do takich miejsc, w jakich istnieje niebezpieczeństwo wybuchu pyłu. Urządzenia filtracyjne oczyszczają wówczas pył z groźnych mieszanek powietrza.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podobne publikacje