Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Opony do wózka widłowego – jak je prawidłowo wybrać

Widłowe wózki, powszechnie stosowane w różnego rodzaju magazynach czy halach, nierzadko są bardzo intensywnie użytkowane. To wiąże się z potrzebą regularnego wymieniania niektórych części, a należą do nich na przykład opony. Tak samo jak to ma miejsce w przypadku samochodów, także opony do wózków po upływie jakiegoś czasu zużyją się na tyle, że trzeba je będzie wymienić. A nad tym pasuje się dobrze zastanowić, ponieważ jest parę różnych rozwiązań, różniących się parametrami i ceną.

Dużo informacji na ten temat znaleźć można w internecie, jeśli ktoś chce, to może w wyszukiwarce podać hasło opony pełne do wózka widłowego Stalowa Wola i przeglądnąć otrzymane wyniki. Najczęściej wybierane z uwagi na cenę i stosunkowo dobre jezdne właściwości są opony pompowane. Są one dostępne w zasadzie do każdej odmiany wózków, dlatego raczej nie będzie żadnego problemu z ich kupnem.

W zależności od miejsca działania i jego charakteru zdecydować się można na opony diagonalne albo radialne, każda z nich ma bowiem inną charakterystykę. Pewną niedogodnością tego pneumatycznego ogumienia jest nieco niższa odporność na przebicia i mechaniczne uszkodzenia, za to charakteryzuje się ono dużą amortyzacją. Jeśli w miejscu pracy są obawy o możliwość powstania przebić, to można się zdecydować na opony pełne. Kosztują one więcej, lecz dzięki swojej konstrukcji można je użytkować znacznie dłużej. Trzeba jednak pamiętać o gorszym amortyzowaniu, co w przypadku niektórych ładunków uniemożliwia ich używanie.

+Tekst sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podobne publikacje