Które urządzenia nadają się do nietypowych prac?

Przy doborze wyposażenia przydatnego do wykonania konkretnej pracy należałoby się dobrze zastanowić przed podpisaniem umowy o najem konkretnej machiny. Zamontowanie ciężkiej, ważącej kilkaset kilogramów, kamiennej rzeźby na elewacji kościoła bez wątpienia żąda zastosowania czegoś więcej aniżeli ludzkich rąk i pleców. Pierwsza rzecz, która przychodzi na myśl, to dźwig Tychy, Bielsko Biała, Gliwice, Katowice, Rybnik.

Jednak – jaki z nich wybrać? Można zdecydować się na dźwig samojezdny lub ewentualnie samochodowy o znaczącym zasięgu ramienia oraz go ustawić w bezpiecznej odległości od kościoła. Następnie dobrze owiązać linami rzeźbę, zaczepić hak i w parę minut rzeźba odnajdzie się na właściwej wysokości. Jedynie co dalej? W jaki sposób w precyzyjny i pewny sposób wstawić rzeźbę do niszy czy ustawić na konsoli w trakcie kiedy dostęp do tego miejsca dla akcesoryjnych robotników jest niemożliwy. Może lepiej przeznaczyć na całą operację znacznie więcej czasu, asekurować dojazd pod kościół i wyeksploatować jednak jakiś typ podnośnika?

Wówczas, razem z rzeźbą, do miejsca przeznaczenia mogą dotrzeć pracownicy, którzy odpowiedni ją ustawią. Tylko tego rodzaju podnośnik musi posiadać dobry udźwig, by montowany element bezpiecznie dostarczyć na miejsce przeznaczenia.

Podobne publikacje